تکنولوژی

مهم ترین فاکتورهای اثر گذار بر سئو وب سایت

قبل از این که به فاکتورهای مؤثر بر سئو بپردازیم ابتدا خوب تر است بدانیم سئو سایت چیست؟ سئوی وب سایت یا این که مراحل بهینه سازی موتور کاوش گر گوگل , به منظور بهبود بخشیدن به کارایی وب سایت شما با اعتنا به استاندارد‌های موتور‌های کاوش گر , برای جذب بیش تر مشاهده کنندگان شکل میگیرد . بهینه سازی سایت مجموعه‌ای از روش‌های نوین برای ساخت تغییرات راهبردی به منظور بهبود بخشی به رویت و ارتباط وب سایت‌ها است . درواقع برای توصیف کامل‌تر سئوی سایت می‌توان بیان کرد : فرایندی از فعالیت‌هایی است که برای ساخت وب سایت , گزینش راهبردها و ساخت محتوای کامل‌تر وجذاب‌تر انجام می گردد تا در جايگاه بالا‌تری از جستجوی گوگل قرار گیرد و مشاهده کننده‌ی بیشتری جذب نماید .

سئوی وب سایت یعنی یافتن گران بها ترین عبارات اصلی , هدف گذاری عبارات مهم انتخابی در مطلوب ترین صفحه های و قرارگیری این صفحه ها در جايگاه های تاپ گوگل .

البته سئوی سایت روند ساده‌ای نمی‌باشد و برای اجرای صحیح نیاز به دانش پیش زمینه‌ای داراست . موتور کاوشگر گوگل برای درجه بندی به صورت مداوم در حال تغییر‌و تحول است ; بنا به‌این برهان مهندسین سئو , وظیفه دارا‌هستند داده ها خویش را دراین مورد پیدایش نگه دارا هستند . الگوریتم‌های رتبه‌ بندی‌های گوگل بیش تر از ۲۰۰ میزان را دارا است , به خاطر همین واجب است که مهندسین بهینه سازی سایت برای پیاده سازی پیروز سئو وب سایت از میان این ۲۰۰ واحد سنجش , مهم ترین آنها را بدانند .

سئو سایت چیست؟

اشخاص بخش اعظمی فکر‌میکنند که معنی کلی سئوی وب سایت به موتورهای کاوش گر مربوط می شود , در حالی که یکی مهم ترین فاکتور‌پهای اثر گذار بر سئوی سایت , مطلوب سازی وبسایت برای جذب اکثر بازدیدکنندگان است . درین چندین سال اخیر , گوگل اکثر سیاست‌های خویش را طبق ذوق وسلیقه و انتظارات بازدیدکنندگان از سایت‌ها پیش برده . در واقع فاکتورهای اثرگذار بر بهینه سازی سایت , دقت به رضایت یوزرها از سود کاوش است . به خاطر همین ضروری است برای دریافت کردن نتیجه صحیح از سئوی سایت خویش , این فعالیت را به برند‌های زبده بسپارید .

ضرورت بهینه سازی سایت برای موتورهای کاوش در چیست؟

چه بسا با دقت به این که گوگل موتوری هوشمند و توانا است البته گشوده نیز به امداد یوزرها نیاز داراست . در واقع آن ها به صورت مداوم در تلاش‌اند که بتوانند شایسته ترین نتیجه ها را به یوزرها اینترنتی خویش ارائه دهند , البته به دلیل وجود محدودیت‌هایی نیاز به بهینه سازی سایت است . همان‌طور که در سطور قبلی اشاره شده‌است , یکی مهمترین فاکتورهای مفید بر سئو وب سایت , رضایت یوزرها است تا نتیجه‌ای خوب بدهد . در‌صورتی‌که وب سایت نتواند اعتنا استفاده کننده را جلب نماید و مد نظر یوزرها نباشد یعنی سئو سایت تاثیر مطلوب را نداشته است . سئوی سایت نادرست و یا این که ناشی سبب می شود که شما از نظر یوزرها نهفته بمانید و این یعنی صرف وقتی بی‌اثر و دادن فرصتی بزرگ به رقبای شما برای بیشتر دیده شدن , به همین جهت به نیکی توجه نمایید که فعالیت انجام بهینه سازی سایت را به کدام برند می‌سپارید , که در میان رقبای سئو سایت , توصیه ما به شما برند سامان مارکتینگ است .

ایجاد محتوا از سایر فاکتور‌های اثرگذار بر سئو

نکته‌هایی همچون تعیین عبارات مهم مربوط به زمینه , تحلیل رقبا , ایجاد محتوای گرانبها , دسته‌بندی صحیح و لینک‌سازی داخلی و خارجی بخش مهمی از بازار یابی می باشند . محتوای صحیح منجر میشود که یوزرها به ماندن در وب سایت شما علاقه پیدا نمایند و این استدلال سبب می گردد نرخ مقدار ماندگاری یوزرها در وب سایت شما ارتقا پیدا نماید ; ولی در صورتی محتوای قرار گرفته در تارنما شما منجر شود یوزرها پر سرعت وب سایت شمارا ترک نمایند به معنای حقیقی و واقعی سئوی سایت , عمل شما بی ثمر می شود . در واقع معنا مهم بهینه سازی سایت یعنی محتوا!! ساخت محتوا برای وبسایت از هر علتی مهم‌تر است . توصیه می گردد برای بهره‌وری از سئوی سایت کردن وبسایت , قبلی از هرچیز محتوای خوبی را در حیث بگیرید , در غیر این صورت سئو کردن نادرست است . در واقع محتوای قرار گرفته شده در وبسایت شما رابطه مستقیمی با سئو سایت شما دارد.تولید محتوا بایستی برای مخاطبان شکل گیرد
محتوای ایجاد شده در گام نخستین بایستی برای مخاطبان و مشاهده کنندگان جذاب باشد و بتواند داده ها بی نقص و مفیدی را به آن ها انتقال دهد , در واقع در حالتی‌که ایجاد محتوا تنها برای مخاطبان شکل گیرد و بتواند نظر بازدیدکنندگان را جلب نماید , گوگل این مسئله را فهم خواهد کرد , پس برای بالا بردن وبسایت خویش تلاش نمایید محتوایی که مد نظر یوزرها است را ایجاد نمائید , دراین‌صورت وب سایت شما تبدیل به وبسایت مد نظر گوگل میشود و جايگاه وب سایت شمارا افزایش می دهد .

بک لینک چه است و چه تاثیری بر بهینه سازی وب سایت دارد؟

لینک سازی امروزه پر بحث‌ترین مسئله در سئو وب سایت است . در واقع بک لینک یا فرآیند کسب لینک و پیوند سازی از سایر سایت‌های اینترنتی برای وبسایت خودمان است . این لینک‌ها نوشته یا این که تصاویری می باشند که با کلیک بر روی آنان استفاده کننده به راحتی به برگه دیگری منتقل می گردد . گوگل برای چک یک وبسایت کلیه لینک‌های مو جود در آن را بررسی میکند و به همه صفحه‌های لینک و پیوند شده ارجاع می دهد . به‌این شکل مسیر حرکتی ربات گوگل در وب شکل میگیرد .

وقتی که یک وبسایت دیگر به شما پیوند می‌دهد , بک لینک و پیوند ( پیوند محل ورود ) ساخت می شود . بک لینک ها بخش بزرگی از جورچین جايگاه بندی میباشند . قبل از این که وارد راهکار ایجاد بک لینک و پیوند شویم , می بایست مطمئن باشید که وبسایت شما برای ایجاد بک لینک آمادگی دارد!

تاثیر بک لینک و پیوند بر سئوی سایت چیست؟
فاکتورهای زیادی برای گزینش بها و و تاثیر یک بک لینک و پیوند بر سئوی وب سایت موجود هست که مهمترین آنان عبارتند از :

  • رابطه زمینه وب سایت شما با برگه نوشته شده
  • اعتبار دامنه لینک و پیوند دهنده
  • انکر تکست تعیین شده برای پیوند
  • تعداد لینک‌های خروجی
  • محل قرار‌گیری پیوند
  • فالو یا این که نوفالو بودن لینک و پیوند

برند سازی

گوگل به کلیک‌های مستقیم توجه‌ای خاصی دارد . پس تلاش نمایید به برند سازی خویش اهمیت بسیاری دهید . در واقع در صورتیکه اشخاص به صورت بی واسطه اسم شمارا سرچ نمایند و یا این که فارغ از کلیک بر روی اسم وب سایت دیگری به وب سایت شما مراجعه نمایند و چه بسا به وسیله دیگر شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام تصمیم بگیرند شما‌را در گوگل دنبال نمایند , توانمند بودن برند شما‌را اثبات مینماید .

قیمت سئو سایت

بهینه سازی وب سایت و سئوی وب سایت , گروه کار هایی است که برای قرارگرفتن یک سایت در نتیجه ها برتر گوگل انجام می‌گیرد . از آنجایی که هر فعالیت تخصصی هزینه ای در‌پی دارااست , اطلاع از هزینه و بها بهینه سازی وب سایت و سئوی سایت برای صاحب کار امری طبیعی است .

در سوی دیگر نمیتوان ارزش دقیقی برای مراحل سئو وب سایت در لحاظ گرفت . به عبارت دیگر , عدد از پیش گزینش شده‌ای برای این امر در هیچ سایتی نیست . گزینش ارزش پایانی بهینه سازی وب سایت برای هرسایت مختلف است و به تحلیل چند ساعته‌ای که شکل بگیرد هزینه آن اکانت می گردد . پس بخوبی دقت داشته باشید که در شرایطی که هر سایتی سوای تحلیل تارنما شما و قبل از هرگونه تحقیقات میدانی برای سئوی سایت عددی معلوم کرد , به صداقت آن‌ها شک وتردید فرمائید و به هیچ وجه ریسک نکنید , که سئو سایت کردن وبسایت خویش را به آنان بسپارید .

سامان نظامی

از سال 2010 و پس از گذراندن دوره های تخصصی در آکادمی های گوگل، ماز و AHREFS فعالیت تخصصی خود را در دیجیتال مارکتینگ را آغاز نمود.

مقالات مرتبط

تکنولوژیسرگرمی

۱۰ خصوصیت جذاب رابط کاربری ایکس باکس سری ایکس

بالاخره دیگر طاقت و توقع برای رسیدن کنسول‌های نسل جدید به آخر رسید و ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ در سراسر دنیا عرضه شدند . با وارد شدن سخت‌افزار نو , یوزرها مدام توقع رابط کاربری نو و ساختار تازه‌ای برای منوها را نیز دارا هستند ولی ایکس باکس این بار عمل به طور کامل متمایز انجام داده است …

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
خروج از نسخه موبایل