سبک زندگی

بهترین و ساده ترین روش های رسوب زدایی کتری برقی

کتری های برقی از جمله اسباب پرمصرف و کار راه انداز خانگی می باشند . کافیست کمی آب داخل این کتری ها بریزید تا ظرف چندین دقیقه آب جوش موردنیاز برای چای یا قهوه شما فراهم شود . ولی پاک کردن این کتری ها درست مثل دیگر وسایل برقی کوچک روش منحصربه‌فرد به خویش را دارااست و واضح است که به خاطر تجمع مواد معدنی و جرم در فضای داخلی کتری های برقی خوبتر است که پاک کردن و جرم گیری آن‌ها به طریق مرتب صورت پذیرد .

پیرو این مقاله روشی ساده برای رسوب زدایی کتری های برقی را به شما نشان می‌دهیم .

با چه فاصله ای می بایست کتری های برقی را رسوب زدایی کرد؟

تناوب نظافت کردن کتری های برقی به اندازه به کارگیری شما وابسته است . بخش بیرونی کتری ها بایستی دستکم هفته ای یک مرتبه پاک شود تا چربی یا این که هر نوع آلودگی روی آنان تمیز گردد . در صورتیکه به طور روزمره از کتری برقی خویش استفاده می‌کنید بایستی دستکم چهار بار در سال آن را رسوب زدایی نمائید تا مواد ته نشین شده در کف کتری را بدور بریزید . در صورتی‌که کتری شما غربال آب و یا کارتریج داراست می بایست هر ماه آن را تعویض یا این که پاک فرمائید .

  1. رسوب زدایی کتری برقی با سرکه
    نصف کتری را با مخلوط معادل آب و سرکه سپید لبریز فرمایید و اجازه دهید که محلول به جوش بیاید . کتری را خاموش فرمایید و اجازه دهید که محلول آب و سرکه برای بازه حداقل ۲۰ دقیقه داخل کتری بماند . بعد آن را بدور برزید .
  2.  راه و روش دوم به کارگیری از جوهر لیمو یا آب لیمو
    آب لیمو تازه یا صنعتی را به نسبت یک به یک با آب ادغام کرده یا این که به جای آن‌ها از دو قاشق غذاخوری جوهر لیمو به کار گیری فرمایید . محلول را داخل کتری بریزید و اجازه دهید به جوش بیاید . آن‌گاه کتری را خاموش کرده و برای بازه زمانی ۲۰ دقیقه اجازه دهید در آن بماند .
    کتری را از برق جدا فرمایید و در صورتی‌که غربال آب داراست آن را نیز بردارید . در شرایطی‌که غربال دستگاه شما فلزی است می‌توانید برای بازه ۵ دقیقه آن را داخل محلول آب و سرکه سپید بخوابانید . بعد از آن با کمک اسکاچ سطح روی غربال را پاک کرده و با آب بشویید . با کمک یک اسفنج قابل انعطاف بخش داخلی کتری برقی را پاک فرمائید . با این عمل مواد معدنی که داخل دستگاه رسوب کرده و پس از جوشیدن آب و سرکه نرم شده سهل وآسان از بدنه دستگاه انقطاع می شود . چنانچه تجمع یا رسوب مواد در بخش هایی دوچندان است می توانید اسفنج را با سرکه مرطوب نمائید و روی آن نواحی بکشید .

هشدار
هیچگاه کتری های برقی را کامل در آب فرو نبرید . با این فعالیت احتمال دارد به المت گرمایی دستگاه آسیب بزنید .

پاک سازی بدنه کتری

برای پاک سازی بخش بیرونی دستگاه می‌توانید از تعدادی قطره ریکا یاری بگیرید و در بخش هایی که آلودگی دیرین دارا هستند و به راحتی پاک نمیشوند می‌توانید از مقداری جوش شیرین یاری بگیرید . درباره‌ی کتری هایی که جنس بدنه شان از استیل است می توانید با یاری تعدادی قطره روغن زیتون سطح رویی آن‌ها‌را درخشان فرمائید .

سامان نظامی

از سال 2010 و پس از گذراندن دوره های تخصصی در آکادمی های گوگل، ماز و AHREFS فعالیت تخصصی خود را در دیجیتال مارکتینگ را آغاز نمود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
خروج از نسخه موبایل